9. mai 2012

KJK teine kolmapäevak


Nagu eelmises postituses juba mainisime, siis esimene kolmapäevak jäi meil osade meeskonnaliikmete töökohustuste tõttu vahele ning täna on meie jaoks sellel hooajal teine start. 
Tänane ilm oli küll absoluutselt risti vastu igasugustele ennustustele, mida kontoris veel vaadata jõudsime, aga  ikkagi superilus. Tuul oli küll väga heitlik ning stardis vaikis sootuks, aga päike säras kõrgelt ning tormikates oli ikka väga palav. Kohtunike poolt oli meie grupile rajaks pandud „kuulimuna“, ehk kuues märk vasakule jätta ja siis otse finišisse tagasi.

Fotod: Piret Salmistu
Stardiga läks meil seekord siis nii, et arutades omi asju, ei pannud me tähele, et jälle on start kolmele grupile koos … (?) Tänu sellele oleksime peaaegu hiljaks jäänud, aga suutsime ikka ennast niipalju parandada, et täpselt kohtunike laeva juurest startida. Peale starti seisid aga meie ümber pea kõik jahid. Osad neist tänu suuremasse, ehk kolmandasse gruppi kuulumisele ikka vägagi palju suurema purjestusega ning oli enam kui reaalne oht nende purjede kattevarju jääda. Selle hävingu vältimiseks pautisime praktiliselt kohe peale liini ületamist kohe ära, 
Merivälja poole ning enamus meie grupi jahtidest tegi küll sama, aga pautisid pea kohe uuesti tagasi merele. Meiega koos tuli vaid Merihunt, 
kes siis aga varsti peale uuesti märgile pautimist, oma kogenud meekonna ja oluliselt kiirema jahiga meist vaikselt mööda libises. Märgis olimegi meie siis nende järel teised ning sõit tagasi Pirita poole läks edasi juba spinnakeride all. Meist märgis ikka jupp maad tagapool olnud Minni edenes päris jõudsasti ning mingil hetkel olid nad meid vaikselt katmagi asumas, koos suure jahi Matildaga, kes nagu hiljem selgus, üleüldse ei võistelnud ning oleks võinud ikka viisakas olla ja mitte teisi jahte segada … liiatigi veel väiksemaid ja aeglasemaid ;-).

Halssisime katmise vältimiseks ära, mis aga tundus lisaks vabale tuulele, veel veidi meile ka edu andvat, sest  jõudsime selle manöövri tulemusena Merihundile veidikene lähemale. Vahetult enne Pirita muule sai meist mööda ka Minni, kes oli lõpuni samal kursil püsinud ja korra vaid muulide juures halssima pidi. Finišis oli meie vahe küll mõõdetav praktiliselt paadipikkustega ning füüsiliselt olime siis kolmandad, aga kas me ajaliselt ka Merihundi poisse edestada suutsime, ei olnud enam sugugi kindel.
Protokollist leidsime ennast siiski esimeselt realt, küll vaid mõnekümne sekundiga Merihundi eest, kolmas oli Madicken, kellele järgnesid Carol, Minni ja Estella. Tundus, et vähemalt Tallinnas oli täna selle kevade esimene tõeliselt soe õhtu ning seda koos vahvate konkurentidega  merel veeta oli vägagi ok! Meeskonna järgmist starti plaanime siis järgmisel kolmapäeval, sest nädalavahetusel võistlusi ei toimu.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar