17. juuni 2011

KJK Delfi Kolmapäevakute seitsmes sõit

Järjekordne kolmapäevak on siis peetud ning järjekordselt häid tuuleolusid arvestades oli jälle kuidagi hästi lühike sõit. Rajad olid pandud suurtele ning väikestele küll erinevad, mis on muidu väga okei, ainult pikemad võiks need meie grupi sõidud olla. Sügisel ja kevadel on see ajaliselt normaalne, aga keset suve, kus praktiliselt pimedaks ei lähegi, võiks ikka veidi rohkem purjetada kui loomulikult vähegi tuult on.

Ilm oli ilus, tuult samuti piisavalt ning rada oli meile pandud 3+; 6+ ja finiš muulide vahel. Kuna meie esimene pöördemärk oli rajaga enamvähem risti, siis polnud väga vahet, et kummalt poolt minna ning kiirema käigu ning segatud tuule vältimise pärast startisime kuskilt liini keskelt ja ajaliselt üsna täpselt. Valdav enamus meie grupi jahte tegi samuti, seega sellist tavapärast trügimist ei olnudki. Ainukese üllatusena tuli meile see, et meie kunagine aastatetagune konkurent ajast kui me ise veel purjetamisest mitte midagi ei jaganud, Jaanus Nõgisto oli uuesti istunud oma endise jahi Caroli rooli ning selline võidusõit vanameistriga teeb vägagi rõõmu. Ainult kahetsusega peab nentima, et maneerid on tal jäänud samaks … Kui valdavalt on kõigil meie grupi jahtide roolimeestel selge parem vasak halss, siis tema seda millegipärast ei adunud ning sõitis Caroliga meile vasaku halsiga selgelt ette. Hüüdsime küll korduvalt oma teeõigust, aga täiesti süüdimatult sõitis Carol meile jätkuvalt peale. Pidime kokkupõrke vältimiseks väga jõuliselt jahti vallama ja kurssi muutma. Heiskasime koheselt selle süüdimatu ülbuse karistamiseks ka protestilipu, koos vastava teate edastamisega Caroli pardale, aga meile mitte väga suureks üllatuseks 360 kraadist karistuspööret Caroli pealt ei järgnenud. Teadupärast puudub kahjuks osadel roolimeestel julgus oma vigu tunnistada … Ühine meeskonna otsus oli see asi kindlasti protestikomitees vaidlustada kui peaksime finišis tabelis Carolist taha jääma.

Õnneks nii siiski ei läinud ja jõudsime krüssus kõigepealt Carolile kõrvale ning siis ka möödusime suhteliselt kiiresti ning märgis edestasime neid juba mitme paadipikkusega, mis andis lootust sõita spinnakeriga eest veel veidi minema, mis ka õnnestus. Edasine sõit kulges ilma liigsete emotsioonideta ümber „kuuli muna“, ehk kuuenda märgi otse finišisse ja tulemus õnnestuski nii vormistada, et Carol jäi meist protokollis tahapoole. Nii füüsiliselt kui ka parandatud ajas ja kuna protest poleks meile mingit punktilisa toonud, siis peale väikest omavahelist arutelu, loobusime asjale ametlikku käiku andmast, sest teame niigi selgelt, et meil oli seekord 100% õigus. See, et Jaanus Carolit tüürida aitab ja noori hakkajaid purjetajaid oma suure kogemustepagasiga toetab ning kiiremini sõitma õpetab, on väga tore, aga elementaarsetest ohutu sõidu reeglitest võiks siiski kinni pidada.

Koht tabelis oli meie selle aasta viletsaim, ehk kuues, aga konkurents oli seal ikka väga sekundite küsimus. Meist palliga ette tõusis veel Madicken, kes on väga hästi edenema hakanud ja loodetavasti sama trendi ka jätkab. Sõidu võitis Blanca, kes vasaku halsiga kohe stardist minema läks ja sellega taktikaliselt järelikult väga õige käigu tegi ning sellega ka hooaja koondtabelis kõrgeimal kohal peaks olema, aga seal on väidetavalt mingi programmi probleem, mis seda tabelit õigesti ei kuva.

Järgmisel kolmapäeval õhtust sõitu ei ole, sest Jaanipäev on saabumas ning jahtklubi sadamas käib sellel ajal veel jõesängi süvendamine, sest osades kohtades on jõgi muutunud madala veetaseme korral suurema süvisega jahtidele läbimatuks. Laupäevasele suveöö regatile tänase seisuga meie jaht ei registreeru, sest meeskonnal on teised plaanid ning ees on niigi ootamas pikad öised ja päevased sõidud läbi Haapsalu Pärnusse ning siis veel otsa nädalane Muhu Väina regatt, kuhu oleme meiegi ennast üle pika aja ära registreerinud. Tõotab tulla väga lahe üritus, sest tänase päeva seisuga on seal kirjas juba 94 jahti.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar