9. juuni 2011

KJK Delfi Kolmapäevakute kuues sõit

Kolmapäevaregattide kuues sõit erines seekord tavapärasest raja valiku poolest, mis kohtunike poolt seekord oli pandud nn. „vorst“. Otsus oli täiesti ok, ainult rada oli ikka liiga lühike sellise sooja ilma ja korralikult umbes 8-10 m/s puhunud tuult arvestades.

Nimelt oli neid tiire meile määratud vaid kaks, mida oli ilmaolusid arvestades oli ikka natuke liiga vähe. Väiksematele jahtidele määrati ka lühem distants kui suurtele, aga rada oli meil sama, mis tähendas konkreetselt nendega samal ajal märkidesse jõudmist mis tekitab vahest päris suure segaduse, aga üldjoontes oli õnneks kõik ok.

Start õnnestus meil enamvähem hästi ja heitlesime positsiooni pärast seal Madickeniga küll veidi, aga seekord suutsime end neile ette vabaks sõita. Korra olime mõelnud puhangute tõttu ka väiksemale eespurjele, aga õnneks seda siiski ei kasutanud, sest tuul vaikis sõidu käigus märgatavalt ning selle tagasi suurema purje vastu vahetamine oleks meilt ikka üüratult palju sekundeid röövinud.

Märkide võtmine ja kogu sõit ise läks suhteliselt normaalselt, ainult teise ringi ülemisse märki jõudes sõitis meile vasakuga alla ja ette suurimate jahtide hulgas kiireim olnud Forte, kes ennast siis ilusasti märki välja pressis. Veidi arusaamatuks jäi meie parema halsi teeõiguse nõudmise peale sealt pealt hüütud „ise te seda tahtsite..?“ Mida me siis valesti tahtsime, jäi meile aga selgusetuks, sest selline variant oli kindlasti parem kui teised võimalikud lahendused. Päris „silma“ neile alla jääda oleks olnud veelgi hullem ja ikka totaalselt häving. Kuna kõik kolm meiega koos märki teel olnud meie grupi jahti jäid seal korraks Forte purjedest peegeldava segatud tuule tõttu käigus kinni, siis käiski meil edasine lühirada peaasjalikult omavahel mõõtu võttes. Ühes pealtuule märkidest läks meil päris napilt eest läbi naaberjaht Astraia, kellel oli veidi ootamatult probleeme spinnakeriga aga õnneks mahtusid nad ilusasti meil eest läbi ning probleeme ei olnud. Kogu sõit kestiski meil vaid täpselt ühe tunni ja koht tabelis oli seekord viies.

Järgmine start on meil siis laupäevasel Terra Feminariumi regatil ümber Naissaare sõidul ning siis jällegi kolmapäeval.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar