31. mai 2011

Tormilind CUP

Mereakadeemia poolt korraldatav traditsiooniline võidusõit Tallinna lahel, toimus seekord veidi kõvemas tuules kui tavaliselt. Kohale oli tulnud üllatavalt palju väiksemaid jahte ning võistlus oli ikka päris tõsine tegemine, mitte lihtsalt perepuhkus merel. Rajaks oli seekord siis pandud 1+; 6-; 2+; 6+ ja finiš jõel.

Start anti võrreldes juba mugavalt sisse harjunud raadio asemel vaid lipuga ja vist lasti mingit signaali pasunast samuti, aga seda polnud tuule tõttu praktiliselt kuuldagi. Samuti oli tõsiselt tegu osadel paatkondadel kohtunike laeva teadetetahvlilt võistlusrajal olevate märkide võtmise vasaku/parema märgistuse kindlaks tegemisega. Kogu see segadus päädis siis sellega, et esimest pöördemärki võtsid meie grupist kõik vale poordiga ning Leila lisaks ka kolmandat. Hoolimata sellest, et kõik suuremad jahid olid seda teinud vastupidi … Meie arvates oli tahvel küll korrektne, vaid veidi väikses kirjas vormistatud, aga seda juba märkide rohkuse tõttu.

Startisime meelega vasaku halsiga ning plaanisime minna tuult püüdma rohkem merelt, et siis otse märki sõita, aga kuna vahepeal tundusid kalda all olevad jahid kiiremini edenevat, tegime paudi alla plaanitust varem, mis oli esimene viga. Rohkem merele hoidnud Juko ja Madicken said sealt mingil hetkel parema tuule ja nurga ning platseerusid paremini gruppi tagasi. Nagu juba öeldud, siis tegid kõik pöörde märgis valesti, mistõttu otsustasime ise samuti märki vastupidi võtta, sest nii paljud ju ometi ei saa eksida :)… Hiljem selgus, et teised arvasid samuti, seega probleemi nagu polnudki. Sõit Miiduranda, kuuendasse märki oli tavaline ja ainukest „põnevust“ pakkus Juko, kellel oli spinnaker toppi mingil põhjusel kinni jäänud ja alla enam ei tulnudki. Märgist sõitsime kohe paudiga Katariina kai poole, aga kuna tuul keerutas ikka väga pidevalt ja meile traditsiooniliselt ebasoodsalt, siis vahepeal pidime endale tunnistama, et Madicken, kes oli valinud veidi teise strateegia mere poolt, tuhises kaugelt ülevaltmeist mööda ja oligi märgis meie ees.

Katariina kai märki võttes purunes meil masti juurest kõva plaksuga kontrasoodi alumise ploki pöörel ja väga vähe jäi puudu, et selle allesjäänud osaga ei oleks saanud pihta meie noorim liige Henri. Selle klaarimisele kulunud hetkede jooksul aga tuhisesid meie konkurendi juba spinnakeridega tagasi Miiduranna poole ning see sõit oli meile põhimõtteliselt sõidetud. Lisaks veel halsi ajal meie vahel väike ebakõla vahetult kuulimuna märgis ning päästa polnud seekord enam midagi :).

Sõidu võitis juba eelpool mainitud Madicken, kes sai nende jaoks vist esimese auhinna soodsa palli ning muidugi ka äärmiselt õnnestunud sõidu tulemusel. Tublid ja palju õnne! Teisele kohale jäi Leila ning kolmas oli Blanca. Siis juba auhinnaliselt kohalt väljas tulid Tuulelaul ja meie ning Carol ja tabelis viimane oli Juko, kes sõidu spinnakeriga juhtunud äparduse tõttu hoopis pooleli jättis.

Autasustamine oli nagu tavaks äärmiselt pidulik, koos Mereakadeemia juhtide poolsete kõnede ning muidugi traditsioonilise kringli ja teega. Järgmine start on meil juba kolmapäeva õhtul toimuval Delfi kolmapäevakul ja eks proovime siis vast veidi paremini esineda..

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar