5. mai 2011

KJK Delfi Kolmapäevakute esimene sõit

Hooaja esimesele kolmapäevaõhtusele regatile oli kogunenud juba oluliselt rohkem jahte kui avavõistlusele ning eriti tore oli näha Blanca tiimi jälle Pirital tagasi olevat. Ilm olivaikne ja tuult kuskil 2-3 ms vahel. Kohtunike poolt märgitud rada oli 8-; 2+; 6+ ja finiš jõel, ehk praktiliselt sama, mis avavõistlusel, ainult ühe ringi võrra lühem.

Start läks meil väga hästi ja olime praktiliselt õigel hetkel liinil. Otsustasime lisamärgi võtta merepoolse halsiga, et vältida suuremaid jahte, kellele stardi andmine meiega samal ajal tundub ikka väga vale otsus. Kui see on üldse vajalik, siis pigem võiks stardi anda ikka teisele ja kolmandale grupile koos, siis segaksid nad üksteist ikka oluliselt vähem kui väiksemaid jahte.

Esimesse märki jõudsime edukalt ning olime seal jätkuvalt kohe Blanca ja Tuulelaulu järel. Sõit teise märki otse üle lahe oli suhteliselt igav loksumine spinnakeriga ja samuti vaikis ka tuul vähehaaval. Blanca liikus tänu algselt valitud õigele taktikale veidi eespool. Ise saime väga hästi järele Tuulelaulule ning märgiks ka praktiliselt kätte.

Samuti jõudsime järele enamusele suurtest jahtidest, kes sinna olid tänu tuule hetkelisele vaikusele jäänud. Väga suur oli meie üllatus kui äkki Tuulelaulu pealt lärm hakkas, kuna nad ilmselgelt olid reeglitest meist erinevalt aru saanud.

Kiire omavahelise arupidamise järel tegime veidi pärast märki jahiga täispöörde, et pärast protestide arutamise asemel telerist jalgpalli jõuaks vaatama ning kaotasimegi sellega loodetult imevähe.

Edasine sõit läks Tuulelaulu sõitu kontrollides ja mõnusas, jälle veidi tõusnud tuules otse merele ning siis pärast tuule mõningast meie järgmise plaanitud halsi jaoks soodsamaks pööret, ühe pika halsiga praktiliselt kuuendasse märki välja. Kuna Miiduranna all oli tuul jälle maa varjus mõnevõrra vaiksem, ega võimaldanud väga teravalt kiiresti sõita, siis pidime märgi juures käigu hoidmise nimel tegema veel kaks lisapauti, aga see tundus olema igatahes parem valik kui eelnevalt pikemalt merele sõita, aga seda muidugi ei tea. Blanca ja Eneli olid läinud Pirita poolt tuult otsima ja meie järel sõitsid veel vaid Astraia ning Gemma.

Tuulelaul oli saanud tänu jahi ning eelkõige purjede märgatavale erinevusele meist veidi teravamalt sõita ning pääses seetõttu tülikatest lisapautidest, aga ajalist lõppeesmärki silmas pidades oli vahemaa nendega meie jaoks jätkuvalt ok.

Edasine sõit kuuendast märgist otse Piritale, pani meid küll paaril korral mõtlema, et kas siis jälle kord on see nii, et tuul vaikib siis kui oleme väga heal positsioonil, aga õnneks seda ei juhtunud. Osad suuremad jahid ning samuti Tuulelaul üritasid spinnidega halssidega paremat tuult leida, aga vähemalt meile tundus, et tulutult. Kiirus oli meil lahe peal pidevalt üle kahe sõlme ja umbes kolmsada meetrit enne Pirita sadama muule saimegi jälle kätte Tuulelaulu, kellest ka möödusime. Jõe suudmest edasi finišisse sõitsime juba päris üksinda, liigseid riske võtmata.

Saime enda grupis esimese koha ning endalegi üllatuslikult olime olnud parandatud ajas kogu laevastiku kiireim jaht, mida väga tihti ette ei tule, kui üldse. Teine oli Tuulelaul ja väga toreda üllatusena kolmas meie hea naaber, Astraia. Eelmise võistlussõiduga võrreldes oli kogu meeskonna töö nii pöördemärkides kui kogu rajal super ja üle keskmise hea tulemus tuligi kindlasti just tänu sellele!

Järgmine võistlus peaks meil olema eeloleval kolmapäeval ning loodetavasti saab ka kiilule tõsist kiiruse tuuningut tegev Leila ennast selleks ajaks vette ning meie sõsarlaev Carol jõuab samuti starti.

Tulemused leiab siit ja Delfi poolse uudise koos piltidega siit.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar