28. mai 2011

KJK Delfi Kolmapäevakute neljas sõit

Hooaja neljas kolmapäevak oli seekord küll kõike muud kui rahuliku ilmaga huvipurjetamine :-). Tänu piisavalt kõvale tuulele, mis puhus kuskil 10+ m/s läänest, olid kohtunikudki pannud võistlusrajaks 2-;8-;2-;Finiś jõel.

Startides oli meil selge soov teha seda kaatri juurest, aga positsiooni paika sõites jäi meile ette kiiresti liikuv Astraia, kellest pidime tuule tugevust arvestades mööduma suhteliselt ohutus kauguses. Jäime selle manöövriga küll nüüd nende ning Blanca purjede kattevarju. Tänu selgelt segatud tuulele, tegime peale starti väikse paudi veidi kõrgemale ning sõit Tallinna alla võis alata. Kirjutamata reegliks on juba saanud, et sellise tuule korral sõidetakse otse linna alla välja ja siis otse märki. Meie suureks üllatuseks olid osad kiiremate jahtidega konkurendid valinud pigem alumise rajapoole ning linna alla jõudes olid nad meiega veel koos. Esimesse pöördemärki jõudes olime täiesti konkurentsis sees ning kiirelt aru pidades panime väiksema spinnakeri, et mitte liigselt lengerdades kohti kaotada. Sõit spinnakeriga tagasi allatuulemärki oli päris keeruline tugeva tuule tõttu, aga saime hakkama ilma ühegi viperuseta. Märki jõudsime koos Tuulelauluga ning meie taha jäi ka vahepeal ees olnud Astraia, kellel oli väikseid probleeme spinnakeriga kuna seal ei sõitnud peal päris kogu nende enda meeskond. Sõit uuesti teise märki käis sama stsenaariumi järgi, mis ennem ja midagi uut ei kujutanud endast. Sõidu suurim viga meie poolt oli see, et viimsel allatuuleotsal Katariina kai juurest Piritale sõitsime ikkagi oma väiksema spinnakeriga. Seda siis eelkõige ohutuse huvides, kuigi tuul oli vahepeal veidi järgi andnud. Kaotasime sellega küll veidi kiirust ja eelkõige aega, mida oleks õige napilt vaja olnud, et tabelis teisele kohale platseeruda. Veidi eespool olevad konkurendid tundusid kõik suuremaid spinnakere kasutavat ning sellega nad eest ära ujusidki.

Tulemuseks jäi siis meile tabelis kolmas koht Blanca ning Leila järel ning Tuulelaulu ning meiega koos finiśeerunud Astraia ees. Registreerunud oli veel kolm jahti, aga erinevatel põhjustel otsustasid nad vahetult enne starti siiski loobuda võistlemisest. Tulemusega võib igati rahule jääda ja tänud meeskonnale, kelle töö oli perfektne. Järgmine start on meil nagu juba varemgi mainitud, laupäeval toimuval Tormilind CUP ´il.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar