19. mai 2011

KJK Delfi Kolmapäevakute kolmas sõit

Sellel hooajal juba kolmas kolmapäevane võistlus oli selles mõttes eriline, et kui eelnevalt on kõik sõidud peetud vaikses või keskmises tuules, siis seekord oli stardis tuult kuskil 8-10 m/s ja otsustasime liigse rapsimise vältimiseks sõita väiksema eespurjega. Kohtunikud olid vaatamata väga heale sõidutuulele pannud võistlusraja seekord päris lühikese: 2+; 6+ ja finiš jõel. Enamus meie konkurente sõitsid samuti väiksema/vanema purjestusega ja seetõttu ei saagi väga teada, et kas me tänu sellele purjevalikule midagi väga kaotasime või mitte. Starti jäime lubamatult palju hiljaks, aga õnneks olime endalegi suureks üllatuseks seal alles meie grupi keskel ning kiirus oli samuti päris okei - seega väga probleeme untsu läinud algusest polnud.

Sõit läks stardist otse Tallinna sadama alla ja sealt siis kahe paudiga märki. Kuna suurtele, ehk teise grupi jahtidele anti tänu nende nende üldisele valestardile uus lähe meist viis minutit hiljem, siis sõitsid nad loomulikult meist hooga „üle“ ning segasid meist endist sõltumatult "kaarte" kogu grupis. Õnneks sellega küll meile midagi märkimisväärset ei toimunud, aga siiski - ei peaks andma suurtele jahtidele starti peale väikseid, sest siis sõltub ikka väga palju suuremate jahtide kaptenite viisakusest …, aga nagu juba öeldud, siis seekord probleeme väga polnud.

Vahetasime väiksema eespurje küll kohe peale esimest märki allatuuleotsal ära suurema vastu, aga kasutada seda enam ei saanudki. Sõit teisest märgist finišini, mis seekord oli jällegi viidud Pirita jõe suudmesse, muulide vahele, toimus ainult spinnakeriga. Vahepeal küll üsna teravalt, aga samas täiesti mõistlikult, mitte väga kangutades. Selle eespurje vahetusega küll venis veidike pikemaks meie vahe eespool olevate jahtidega, aga õnneks mitte oluliselt. Kuna esimesed kaks Polarist, Blanca ja Tuulelaul said märki välja sõita vaid ühe paudiga ning olid ka stardis meiega võrreldes ikka väga tublid :-), siis nendega võistelda meil seekord ei õnnestunudki ning keskendusime lihtsalt enda sõidule.

Finiśisse jõudsime küll füüsiliselt neljandatena, aga pärast aegade ümberarvestamist olime kolmandal kohal, Tuulelaulu ning Blanca järel. Kokku oli meie grupis seekord väljas seitse jahti, kellest Astraia küll kahjuks mingil põhjusel võistluse pooleli oli jätnud. Mingit sõitu meie võistlusrajal tegi ka eeldatavalt meie grupi jaht Juko, aga seda küll ilma kehtiva mõõdukirjata ning nende tulemust ei arvestatud.

Kui ilm vähegi normaalne on, plaanime osa võtta nädalavahetusel toimuvast E4 karikavõistlusest, sest siis toimuvad lühirajasõidud oleks meile suhteliselt hea trenni eest, aga sellest, et kuidas ja kas see õnnestus, kirjutame juba järgmine kord.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar