25. mai 2011

E4 Karikavõistluste teine päev

Teine päev kevadisel lühirajavõistlusel erines esimesest eelkõige selle poolest, et tuult oli merel veidikene rohkem, aga muus osas ikka sisuliselt sama „trolliliin“, et kogu rajasõit läks reeglina parema halsi tuntava eelisega kahe pöördega märki välja ja siis otsejoones spinnakeriga tagasi :-). Seekord sai siiski peetud kõik planeeritud neli sõitu ning selles mõttes läks päev igati korda.

Midagi eriti välja tuua nagu ei oskagi, sest suhteliselt ühesugused olid kõik sõidud. Stardid läksid kõik korda ja kuna võtsime kogu sõitu pigem trennina, kus harjutasime kokku töötamist Muhu Väina silmas pidades, siis kindlasti kannatasid meie tulemused veidi selle all. Kokkuvõttes võime siiski rahul olla, sest oma eelmise päeva positsiooni hoidsime. Esimesel sõidul läks hea tulemus ühe suure, Cherie nimelise jahi spinnakeri kattevarju nahka ja seda mitte ainult meil... Cherie oli ennast ülemisse pöördemärki kinni sõitnud ja siis sealt pääsenuna meie taha sattunud. Täiesti arusaamatu on, et miks peab sõitma pealtuule väikestest jahtidest mööda, olles enda pundist pea ringi maha jäänud, sest sellega varjab ta ju tuule ära väga kaugelt ja pikalt ...

Eneli blogis kirjeldatud asjaolu nagu oleks Viru pärast starti vastutuules nende ees seisnud, on küll ainult nende enda fantaasia, sest sõitsime samas käigus meie "all" oleva Jukoga ning nende "peal" oleva Blancaga. Pealegi oligi meie üks eesmärkidest trenni tegemise kõrval ju olla nendest protokollis ees, mis ka enamustes sõitudes õnnestus. See, et me hooaja esimesel sõidul pöördemärgis oma alltuule jahi eelist ei kasutanud, ei tähenda sugugi, et me seda edaspidi ei teeks. Samuti jääb meile väga arusaamatuks nende protest Blancaga, mida juhtusime vägagi lähedalt nägema ning mis meie arvates kindlasti seda väärt polnud. Eelkõige juba selle pärast, et nende kohta koondkokkuvõttes ei ohustanud Blanca oma esimesel päeval mitteosalemisele kohe kuidagi. Viimase sõidu keerasime endal ise lõpuks juba laiskusest tuksi kui lootsime kiiresti üllatuslikult meiega liitunud Madicen ´i spinnakeri kattevarjust otse välja, ehk eest ära :-) sõita ning lihtsalt ei viitsinud eraldi halssima hakata. „Tiksusime“ seal ikka lubamatult kaua aega ning selle nahka läks kokkuvõttes kogu päeva muidu suhteliselt hea tulemus, sest vahe kolmanda kohaga oli täpselt minut, kuhu mahtus veel kolm jahti.

Väga head sõitu tegi päeva lõpupoole meiega sarnase jahi Caroli meeskond ning loodetavasti saavad nad rohkem aega terve oma meeskonnaga koos sõita, et meie gruppi lisaks põnevust juurde luua ning kindlasti kõrgematelegi kohtadele kandideerida. Samuti väärib eraldi ära märkimist Blanca, kes vaid kolmekesi sõites uskumatult hästi ja kiiresti seda tegid ning kui nad oleksid osalenud ka esimesel päeval, siis oleksid kohad lõplikus protokollis olnud kindlasti teised.

Kokkuvõttes jäi meile siis üheksa jahi hulgast neljas koht. Jagus ju nii põnevust kui „plekki“ ning loodetavasti jäid kõik osalenud meeskonnad kogu üritusega rahule ja otse loomulikult tänud ürituse korraldajatele ning kohtunikele, kes järjekindlalt seda kahepäevast regatti aastaid on vedanud. Auhinnad olid küll selles mõttes kuidagi lahjemaks jäänud, et meeskondadele enam lisaks karikale eraldi medaleid ei jagatud, aga loodame, et see oli lihtsalt juhus, mitte reegel. Tulemusi saab vaadata siit ning link Delfi uudisele koos võitjate autasustamise piltidega on siin.

Järgmine sõit on plaanis juba traditsioonilisel „kolmapäevakul“ ning soodsate tuulte korral tahaksime kindlasti kaasa sõita laupäevasel Mereakadeemia poolt korraldataval „Tormilind CUP“ ´il, sest oleme kaks aastat järjest sealt rändkarika koju viinud.

1 kommentaar:

 1. Jõudsin alles nüüd teie väga ülevaatliku kokkuvõtteni E4 võistlusest. Et natuke valgustada meie blogis kirjeldatud sündmusi, siis üritan siin natuke lahata tagamaid.

  "Eneli blogis kirjeldatud asjaolu nagu oleks Viru pärast starti vastutuules nende ees seisnud, on küll ainult nende enda fantaasia, sest sõitsime samas käigus meie "all" oleva Jukoga ning nende "peal" oleva Blancaga."

  Nagu mainisin enda kirjutises, siis võisin stardid segamini ajada, aga ühes stardis startisite meist pool paadipikkust all ja eespool, siis luhvates sulgesite tee teie ja meist pealpool olnud jahi vahel (kes oli samuti eespool). Teie purjed lappasid tuules, samuti meie omad. Kiirus langes meil selle tagajärjel olematuks, sest rool hakkas sõna kuulama uuesti alles pärast seda kui pealttuule jaht oli ees läinud ja saime vallata pärast seda kui teie olite meie alt ära sõitnud. Te ei teinud midagi lubamatut ja strateegiliselt oli see väga huvitav käik, küll aga lihtsalt ootamatu meie jaoks ;)


  "Pealegi oligi meie üks eesmärkidest trenni tegemise kõrval ju olla nendest protokollis ees, mis ka enamustes sõitudes õnnestus."

  Kas 3 sõitu 6'st on enamus või pool? ;)

  "See, et me hooaja esimesel sõidul pöördemärgis oma alltuule jahi eelist ei kasutanud, ei tähenda sugugi, et me seda edaspidi ei teeks."

  Jätame meelde, aga nagu sinuga tollast olukorda hiljem lahates järelduseni jõudsime, siis me ei teinud midagi valesti — te lihtsalt ei kasutanud enda õigust ära.

  "Samuti jääb meile väga arusaamatuks nende protest Blancaga, mida juhtusime vägagi lähedalt nägema ning mis meie arvates kindlasti seda väärt polnud. Eelkõige juba selle pärast, et nende kohta koondkokkuvõttes ei ohustanud Blanca oma esimesel päeval mitteosalemisele kohe kuidagi."

  Väga imelik järeldus. Esiteks Blanca ohustas meid vägagi üldtulemustes, sellel hetkel ei teadnud ju meie enda järgmiste sõitude tulemusi. Nagu kogu võistlus näitas, siis iga sekund oli kuni viimaste meetriteni arvel. Võibolla selles duellis polnud tõesti tähtis meie suhe nendega, aga iga kaotatud sekund oleks võinud tähendada kaotatud punkti ja see omakorda kohta väga tihedas punktitabelis. Enamus meist "väikestega" sõitjad on väga tolerantsed ja väga tihti laseme isegi meie oma väga toredaid konkurente enda eest läbi, kuigi seda ei peaks tegema. Antud situatsioonis pidime vallama üle poole paadipikkuse, ja see tundus sellel hetkel juba natuke liiga palju, et selliseks pisikeseks silmamõõtu vääratuseks lugeda.
  Meie arvates on reeglid kõigile ühesugused, parema halsi eelis on üks purjetamise lihtsamaid ja tähtsamaid reegleid, selle rikkumist ei tohiks ignoreerida — juba ainuüksi turvalisuse seisukohast on selline riskimine väga riskantne. Usun, et sellised asjad teevad meist kõigist paremad purjetajad ja kui mitte vee peal, siis kus mujal veel peaks me õppima ja kogema uusi olukordi.

  VastaKustuta