1. mai 2011

2011 Hooaja avaregatt

Ammu oodatud hooaja avaregatt sai lõpuks teoks ning toimus õnneks ikka oluliselt paremates tingimustes kui kartsime. Tuult oli merel täiesti piisavalt, küll veidi muutlik ja pagiline, aga siiski täiesti sõidetav. Neljandas grupis oli väljas vaid kolm jahti, lisaks meile veel Eneli ja Tuulelaul.

Meile oli see hooaja täitsa esimene väljasõit sadamast peale talve, aga mõlemad konkurendid olid eelmisel päeval käinud juba trenni tegemas, mis on kindlasti õige suhtumine. Meie tegimegi siis esimese trenni nö. võistluste käigus :). Kohtunikud olid tänu heale purjetamisilmale pannud võistlusraja päris pika: 8-; 2+; 6-; 2-; 6+ ja finiš ikka Pirita jõel, TOP ´i kai peal.

Kuna start anti väikese osavõtu tõttu kõikidele jahtide gruppidele koos, siis proovisime mitte ennast mõne suurema jahi alla „kinni“ sõita ja neid jälgides, ning sobilikku „ava“ otsides, unustasime tõsiasja, et nende purjede kattevari on merel ikka palju kaugemalt tuntav, ning jäime starti ikka parasjagu hiljaks. Paremini ei läinud meie grupi omadest teistelgi, ning esimeses pöördemärgis olime kõik üksjagu koos, lisaks oli sinna üllatuslikult liitunud ka jaht Gemma, kes küll tänu mõõdukirja mitteomamisele ei võistelnud, aga oli ikkagi nõuks võtnud tulla sinna trenni tegema, mis tegelikult kujunes pigem paaril korral selliseks teiste võistlejate segamiseks, aga kuna meie poolt loodetud lõpptulemus sellest ei muutunud, siis see selleks. Väga tore on näha, et uus jaht koos küll juba heade vanade tuttavate purjetajatega jaht Merihundi eelmise hooaja meeskonnast on meie grupiga taas liitunud ja loodetavasti saavad nad peatselt oma mõõdukirja korda ning päriselt võistlema.

Märgi võtmine läks hooaja esimesele sõidule kohaselt suhteliselt rabedalt ning tänu sellele jõudis meile järgi ka jaht Eneli, kellega koos siis kord üks ees, siis teine, spinnakeridega Katariina kai juurde loksusime, sest ka tuul oli stardiga võrreldes oluliselt vaibunud. Katariina märgis olime küll Enelist seesmised, aga kuna sõitsime spinnakeriga neist kauem, ei pööranud me piisavalt kiiresti kohe ümber märgi ära ja lasime hooaja alguse kohta suhteliselt üllatusliku manöövri teinud Eneli enda ja märgi vahele.

Kokkupõrke vältimiseks isegi korra vallasime ja sellega olimegi ennast Eneli purjede kattevarju „mänginud“ ja hakkasime veidihaaval maha jääma. Üritasime seda taktikaliselt tasa teha ja korra rohkem merele ära pautida, aga saime päris kiirest aru, et olime tänu pidevalt pööravale tuulele ikka väga valel teel ja keerasime tagasi. Siis sattusimegi uuesti kokku varemalt mainitud jaht Gemmaga..

Sealt edasi aga midagi kirjutamist väärt põnevat ei toimunudki, pidasime Eneliga ajalist arvestust ja kuna nende ja meie vahe viimases pöördemärgis tundus piisav, et tasus edasi pingutada, siis nii ka tegime. Kokkuvõtteks siis parandatud ajas kolme jahi hulgast teine koht, Tuulelaulu järel ning Eneli ees ja sellega võib tänase päeva kordaläinuks lugeda. Tulemused ise on üleval siin.

Kuna tegemist oli ikkagi eelkõige uue purjetamishooaja avamise üritusega, siis kell neli heisati pidulikult Kalevi Jahtklubi lipp

ja tutvustati kohalolijatele hooaja plaane ning sponsoreid. Peale ametlikke sõnavõtte, jagatigi kätte autasud kõikide gruppide parimatele. Kogu toimunust saab parima ülevaate piltide kujul siit.

Meie järgmine etteaste peaks meeskonnal olema juba kolmapäeval kui toimub KJK kogu hooaja, päris oktoobri lõpuni välja kestvate kolmapäevaste seeriavõistluste esimene etapp.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar