4. sept 2010

KJK Sügisregatt

Purjetamishooaja lõpp hakkab vähemalt regattide nimesid vaadates küll vaikselt selleks aastaks lähenema.., aga õnneks oli ilm vähemalt seekord veel suhteliselt soe ja tuult keskmiselt ning sekka päikestki piisavalt. Sedakorda olid kohtunikud märkideks pannud märgid nr: 5- (Tallinna faarvaatri keskmine poi); 8- (stardiliini poi) ja finiš ikka jätkuvalt Pirita jõel, olümpiarõngaste juures. Meeskonnast olid meil esindatud peaaegu kõik peale Henri, ehk Toomas, Jaan, Margo, Raini ning Indrek.

Stardist saime minema päris korralikult ning suutsime seda kohta ka mingi hetke kiiremate ja teravamalt sõitvate konkurentide vastu suhteliselt edukalt hoida. Sõit ise sarnanes vägagi eelmisele kolmapäevale, vaid raja pikkus oli teine ning tuulgi puhus alguses peaaegu samast suunast. Kuna eelnevalt oli puhunud suhteliselt vali tuul, mis oli paraja laine ülesse keerutanud, siis nüüd, tuule pidevalt vaikides, oli nö. „vana“ laine ikka veel olemas ning krüssus sõitu see kindlasti lihtsamaks ei teinud. Kuna pealtuule märk oli ka suurtele laevadele kohustuslik „võtta“, siis siiberdas neid meil ümber ikka omajagu ning tõesti hea meel on selle üle, et osade suurte laevade kaptenite suhtumine on ikka suhteliselt mõistev purjetajate suhtes ning alati oma kui tugevama õigusi nõudma ei kiputa, vaid proovitakse regatti sõitvad alused ikkagi mööda lasta. Leila läks stardist, nagu ka eelmisel kolmapäeval, parema halsiga merele, Blanca, Minni jne. läksid mingil ajahetkel ikkagi vasaku halsiga raja keskele ära ning sedasama tegime meiegi.

Edasi käis pidev edasi-tagasi pautimine märgi suunas ja mingit väga erilist eelist ei tundunud olevat meie jaoks kummalgi halsil, et seda saaks pikemalt purjetada. Saime suhteliselt hea positsiooni enamuste pautide järel ning visuaalne kontroll teiste aluste paiknemise üle peale Leila, oli enamvähem kogu aeg olemas. Suhteliselt lähedale märgile jõudes olime küll sunnitud Minni endast mööda laskma, aga vahed kõikide jahtide vahel olid piisavalt väikesed, et olla ikkagi konkurentsis.
Nagu ikka pikkadel krüssudel tavaks, sõitis Leila jällegi ei tea kust kohale :-) ning oli esimeses märgis jupp maad kõikidest ees, seejärel võtsid märgi Blanca, Tuulelaul, Merihunt ja Minni koos meiega, edasi väikese vahega Eneli ning Carol. Sealt algas purjetamine tagasi Pirita poole, kus kõik jahid võtsid Leila järel suuna otse ja päris taganttuules viimasele märgile, mis asus veidi Pirita muulidest Tallinna pool merel. Meie plaan oli juba algselt võtta kurss jällegi veidi teise nurga alt, ehk sõita pakstaaktuules nurka, et vaikses tuules vähegi käiku hoida, sest tuul vaikis üsnagi selgelt. Meiega koos tulid veel vaid Eneli ning Carol.

Valmistasime selle kursi valikuga küll konkurentidele parajalt rõõmu, sest neile omakorda tundus, et oleme otsustanud Noblessnerisse kohvi jooma suunduda, aga kui plotteri järgi vaadates õiges kohas halsi ära tegime, siis saime praktiliselt otse märgi poole suundudes ikkagi suhteliselt rahuldava kiirusega sõita. Eelnevalt olid vist ka osad suuremad, ehk teise grupi jahid sama taktikat kasutanud, vähemalt nii meile tundus. Korra küll tuul praktiliselt vaikis ning pidime kiiruse säilitamiseks halsside abil paar korda nurka muutma, aga õnneks seekord ebaõnn meid ei tabanud. Nende manöövrite tulemusena jõudsime aga pidevalt ja lausa silmnähtavalt lähemale ees liikuvatele Leilale ning Blancale. Vahetult viimasesse märki jõudes saime päris hästi järele Minnile ning Tuulelaulule ja neist märgis ka möödusime, sest Minni pidi halssima. Märgis õnnestus meeskonnal kõik suurepäraselt ning suhteliselt teravalt koos spinnakeriga krüssates sõitsime edasi Pirita poole, jälitamas Leilat ning Blancat, ning loomulikult lootsime hoida oma positsioone tagant tulijatega, mis ka õnnestus.

Finiśis olime sedakorda siis füüsiliselt küll kolmandad, aga korrigeeritud ajas saime esimese koha, edestades väga head sõitu teinud Leilat ning tubli kolmanda koha saanud Blancat. Edasine lõppjärjestus koondprotokollis oli: Minni, Tuulelaul, Merihunt, Eneli ning Carol.

Tänud meie tiimile kaasaelajatele, kes meile täna kindlasti kõvasti pöialt hoidsid ;-)!

Järgmine start on meil jällegi plaanis kolmapäeval ning siis kui ilmaolud lubavad, sõidame kaasa laupäeval toimuval KJK Karikavõistlusel.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar