2. sept 2010

KJK Delfi Kolmapäevakute kolmeteistkümnes sõit

Järjekordne kolmapäevak äärmiselt vaiksetes tuuleoludes on peetud ning rajaks neljandale grupile olid kohtunikud pannud välja: 3- (Laevatee faarvaatri kolmas tooder); 8- (stardiliini poi); Finiš Pirita jõel.
Start oli meil pigem keskpärane kui hea, sest jõudsime liini lähedale esimese hooga liiga ruttu ning tegime seetõttu veel ühe lisapöörde, et mitte valestarti saada ning uuesti hoo ülesse saamine vaikses tuules võttis veidi rohkem aega kui oleksime tahtnud. Vaatamata sellele olime päris ok positsioonil ning suhteliselt meie grupi eesotsas. Kuna enamus jahte pautis veidi peale starti paremale, siis tegime seda meiegi, vaatamata ilmaennustuses lubatud tuule keeramisele, sest sellega oleme ennemgi alt läinud ja võistlusrada ei tundunud samuti nii pikk, et sellele ennustusele panustada. Kuna kolmas märk asub praktiliselt lahe keskel, siis oli kõigil vägagi vaba valik, et millist poolt rajal kasutada. Eespool juba öelduna, valisid enamus peale Leila, kas parema või keskmise rajapoole, aga nagu ikka, edenes vanameister Priit enda valitud rajal piisavalt kiiresti ning kui pealtuule märki jõuti, oli ta Leilaga kõikidel jupp maad eest ära sõitnud. Meie krüssasime valdavalt raja keskele ja hiljem pigem paremalt poolt, pidevalt pautides, et mitte liiga pikalt ühte halssi sõita, sest tuul "mängis" samuti.

Blanca lipsaski ühel hetkel meil eest minema ning vaid see, et tegime viimase paudi märgile piisavalt varuga ning saime "käiku" sõites sinna otse välja sõita, tõi meid uuesti neile lähemale. Märgis olime kuskil grupi keskel ja läksime sealt ilma halssi tegemata Katariina kai poole kuigi enamus proovis sõita otse, mis aga vaikses tuules meie jaoks just parim valik ei tundunud. Meiega tuli nö. "nurka" kaasa vaid Carol, kes näitas täna samuti väga head minekut, mis ka igati nende lõpptulemustes kajastus.

Märki saimegi sõita vaid täiesti rahulikult ühe halsiga, kus vahetult enne märki kohtusime Minni ja Eneliga, kes sõbralikult spinnakeridega kõrvuti märgi poole kulgesid. Kindlasti tänu sellele, et neil oli omavahel piisavalt palju tegemist, õnnestus meil nende nende kahe vahele jõudes viimane märk ära võtta ja finiśisse suunduda. Minnist meil füüsiliselt päris mööda saada ei õnnestunudki, aga see polnudki absoluutselt vajalik, sest meie vahe finišis olid vaid loetud sekundid, mis korrigeeritud ajas on ikka minuteid.. Pingutasime küll muidu üsnagi kõvasti, sest sõbralik konkurent Blanca oli täiesti silmnähtavalt lähedal ja see aeg tasa sõita meil kokkuvõttes ka õnnestus.
Seekord oli meil korrigeeritud ajas tulemuseks siis kolmas koht Leila ja Tuulelaulu järel ning kaheteistkümne sekundiga Blanca ees, mis on küll suhteliselt napp, aga siiski parem aeg. Nagu ennem korra juba mainitud, sai väga tublit sõitu teinud Carol viienda koha ja Minni kuuenda, seejärel Eneli, Merihunt ning Astraia.

Järgmine start on normaalse ilma korral meie tiimil plaanis laupäeval, KJK Sügisregatil ning siis jällegi järgmise nädala kolmapäevakul.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar