29. aug 2010

Tuulelaulu regatt, ehk DNV Karikavõistlus

Laupäeval toimunud Tuulelaulu tiimi poolt korraldatav regatt toimus sedakorda väga super tuules ja üldse oli tegu päris korraliku purjetamisilmaga. Külm ei olnud, vihma ei sadanud, päike ei pimestanud :-) ja tuult oli stabiilselt 8 m/s ümber, kohati vast isegi tiba rohkem.
Sõite peeti kokku viis ja nendest siis halvim arvati maha, st. kirja läks lõpuks neli. Kuna kohtunik pani väga lühikese stardiliini, siis oli alguses ikka päris huvitav, et mis stardis üldse saama hakkab ;-), kuna osade jahtide ja nende meeskondadega polnud meist keegi otseselt veel mõõtu võtnud. Etteruttavalt võib juba öelda, et kõik jahid ja meeskonnad said meie arvates väga hästi oma stardimanöövritega hakkama ja probleeme nagu ei tekkinudki. Väga vahva oli sellise väga staažika merekaru vastu purjetada nagu Ain Pomerants,

kes seekord tüüris Soomest äsja toodud Polarist „Long Gong“ –i.

Sõidud olid väga põnevad ja käis ikka tõsine lühirajal purjetamine, kus vahed jahtide vahel olid väga väikesed ning pidevalt oli vaja enda ümber ringi vaadata, et kellegi tuulevarju liiga kauaks ei jääks ning reeglitepäraselt saaks kõik mööda lastud ja ise mindud.

Stardid läksid meil peale kolmanda ja neljanda enamvähem korda ning päris suurtest "prohmakatest" võiks välja tuua vaid esimese sõidu esimesel ringil pealtuule märki minekut, kus ülekrüssu kartuses liiga vara pautisime kuid märki mitte välja minnes leidsime ennast kogu grupi alt, kes paremaga märki tulid ja pidime nende möödalaskmiseks täispöörde tegema, et mitte vastu märki sõita. Õnneks suutsime selle vea teisel ringil parandada ja parandatud ajas selle sõidu ikkagi võitsime. Ühel sõitudest suutsime juba praktiliselt finišis spinnakeri liiga taganttuules korraks ümber vöörstaagi kruttida, aga seal oli küsimus lihtsalt vägisi valel halsil sõitmises, sest tuul puhus juba päris teiselt poolt, aga halss oleks vast liigselt vajalikke sekundeid röövinud. Tehnikast lagunes meil ära (kiilus kinni) spinnakeri falli alumine plokk, mistõttu kahes keskmises sõidus tõmbasime spinni ikka väga raskelt ülesse, aga viimaseks sõiduks vahetas Margo selle ühe varuks kaasas olnud ploki vastu välja ja kõik sujus.

Lõpetasime regati sõitude tulemustega 1; 1; 3; 4; 3 ja kuna halvim, ehk neljas koht läks maha, saime võrdselt kaheksa punkti Blancaga. Kuna meil oli kaks esikohta ja neil mitte ühtegi, siis tuli teine koht meile ja kolmas läks Blancale. Sõidud kokkuvõttes võitsid seitsme punktiga regati korraldajad Tuulelauluga ning nende kiituseks võib tõesti öelda, et jaht on korralikult sõitma saadud ning mida sõit edasi, seda kaugemal nad kõikide ees finišis olid. Samuti tegi väga super head sõitu Blanca, kes eelmiste hooaegade tavapärast teravust näitas ning iga sõit ka valdavalt tipus lõpetas.


Tulemuste kokkuvõte on järgmine:
1. Tuulelaul
2. Viru
3. Blanca
4. Minni
5. Long Gong
6. Eneli
7. Leila
8. Juko
9. Merihunt
10. Merikotkas
11. Carol

Eelmisel aastal olime samal regatil, mis toimus seekord küll teise sponsori nime all, kolmandal kohal ja seega võime oma tulemustega igati rahule jääda. Meeskond oli kohal seekord täies koosseisus: Jaan, Margo, Toomas, Raini ja Indrek. Just seetõttu oli väga hea kõiki manöövreid sooritada ning ka kaalu oli suure eespurjega sõitmiseks piisavalt.

Igatahes tänud meie poolt Tuulelaulu tiimile ja kohtunik Viljarile koos abilisega seda üritust vedamast ning usutavasti jäid kõik osalenud meeskonnad selle regatiga väga rahule! Täname samuti kõiki meile kaasaelajaid ja pöidlahoidjaid, sest seda panust ei saa kuidagi alahinnata :-)!

Meie järgmine sõit on kõigi eelduste kohaselt järgmisel kolmapäeval ning siis soodsa ilma korral plaanime osaleda ka laupäeval toimuval sügisregatil.


Fotode autor: Siim Viljakainen

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar