27. aug 2010

KJK Delfi Kolmapäevakute kaheteistkümnes sõit


Fotod: Sulev Svilponis

Möödas on siis järjekordne ja arvult juba kaheteistkümnes kolmapäevak. Seekordne võistlusrada neljandale grupile oli välja pandud suhteliselt lühike: 1-; 6+; Finiš jõel.
Start, mis anti meile koos suuremate, ehk kolmanda grupi jahtidega, läks seekord siis üle pika aja suhteliselt nukralt, kuna jäime parajalt kahe suurema jahi taha kinni ning sealt kiirelt pääsemiseks pidime planeerimatult pautima. Õnneks ei olnud meie siiski vist ainukesed, kes seal stardis seekord eriliselt ei säranud..:-). Igatahes leidsime meie ümbert pärast esmase segaduse likvideerimist veel hulga teisigi kaasvõistlejaid, kellega mõõtu võtta.
Tuule käitumine oli järjekordselt äärmiselt kummaline, ning nagu sellel suvel ikka tavaks ning tuli suht-koht täpselt jälgida tuule pidevaid pöördeid, sest muidu oleks olnud allajäämine teistele jahtidele nii käigu kui kõrguse erinevuses ikka päris suur. Krüssuotsal esimesse märki, sõitsime enamuse ajast Blancaga üsnagi lähestikku ja proovisime erinevaid seadistusi kasutades meie käiku üleval hoida, mis ka vist enamvähem õnnestus. Minni ja Tuulelaul olid koos Leilaga meist veidi eespool. Esimese raja märgi, mis asub Russalka vastas, võtsimegi mälu järgi Blanca järel ja vahetult Eneli ees.
Sealt siis edasine spinnakeriga allatuule ots viis meid Miiduranna sadama all asuva "Kuuli munani", ehk kuuendasse märki. Leila ja Tuulelaul koos Minniga

suundusid otse esimesest märgist merele, aga meie sõit Blanca & Co, ga kulges enamvähem kaldale lähema hoides. Kuna ühel hetkel tundus kiirus konkurentidega võrreldes langevat, tegime veidi enne algselt planeeritud kohta sellel hetkel halsi kui tuul tundus järjekordselt rohkem tahapoole pööravat ning kiirus logi järgi samuti langes. Tundus, et seekord läks see õnneks, sest märgis positsioneerisime ennast uuesti kindlalt Blanca taha ning algas tihttuules sõit Pirita muulide poole. Kuna Tuulelaul,Leila ja Minni, kes olid veidi ennem jõudnud, olid läinud märgist uuesti merele, aga meiega koos olnud Blanca hoidis koos Merihundiga Miiduranna alla, siis valisime meiegi rajal selle poole. Hiljem analüüsides oleks merelt vist ikkagi veidi võitnud, aga suutsime käigu enamvähem ülesse saades ikkagi ennast konkurentsis hoida.
Vahepeal saime isegi päris jupp maad merelt sõitnud Minnile ja Leilale lähemale, aga siis ühe lühikese paudiga sõitsime käigu korraks päris sadama lähedal totaalselt kinni ning pidime Blanca, kellest olime mingi ime läbi veidi ettegi saanud, endist mööda laskma. Muulide vahele jõudsime nagu tavaks, koos suuremate, ehk teise grupi jahtide esimese otsaga ning pidime seal katmisest pääsemiseks veidi planeerimatuid pöördeid sooritama, aga lõpptulemustes see järjekorda küll õnneks ei muutnud.

Kokkuvõttes saime Tuulelaulu ja Leila järel kolmanda koha ning ega me tänu untsu läinud stardile paremat ei lootnudki. Järgmise võistluse plaanime teha laupäeval peetaval ja Tuulelaulu tiimi korraldataval veerandtonniste lühirajasõidul ja siis jällegi järgmisel kolmapäeval.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar