22. aug 2010

KJK Delfi Kolmapäevakute üheteistkümnes sõit

Seekordne, üle mitme nädala peetud kolmapäevak üllatas meid meeldivalt tuulise ilmaga, sest terve suvi otsa olid ju praktiliselt kõik võistlussõidud olnud ikka äärmiselt tuulevaesed.
Kohtunikud olid sedakorda välja pannud raja 6-; 2-; 6+ ja finiš. Stardiliin oli pandud ikka tavapäratult pikk ja nii, et külgtuules sai sõita otse esimesse märki. Suhteliselt valju tuule tõttu me oma staažikat kevlarist genoat kasutada ei raatsinud ning sõitsime vanema ja väiksema eespurjega, mis kokkuvõttes oli õige valik kuni lõpuni.
Start õnnestus meil kohtunike kaatri poolt otsast veatult ja praktiliselt Blancaga kõrvuti startides, sõitsime suhteliselt vabalt märki, konkurendid kannul. Blancal õnnestus muidugi praktiliselt kohe ära kasutada oma paremat käiku ja eest minema lipsata, küll aga jõudsime meie märki Leilaga üheaegselt, kust edasine sõit Katariina kai juurde käis juba spinnakeridega. Sõit sinna, möödus oluliste muutusteta jahtide järjekorras, vaid Leila libises veidi ette ja võttis sealse märgi meist veidi varem. Võib-olla oleks seekord olnud jällegi õige olnud kasutada meie tavalist spinnakeri, sest meie seekordne valik on ikka oluliselt väiksem kui eelpool mainitud puri, aga eelistasime siiski konservatiivsemalt väiksemat purje.
Kuna Leila pautis praktiliselt kohe peale teise märgi võttu merele, aga meie ees sõitev Blanca mitte, siis otsustasime oma viga Tallin-Prangli sõidult mitte korrata ja seekord Leilat jälitama ei asunud ..:-). Hilisem sõidu kulg näitas, et see otsus oli väga õige ja sõit mandri poolt viis seekord meid paremale positsioonile konkurentide suhtes, sest ka teised, kes kasutasid seekord suuri eespurjeid olid merele pautinud, aga meist kiiremini nad küll ei tundunud liikuvat. See on muidugi meie puht subjektiivne hinnang ja visuaalselt on merel seda õieti väga raske teha.

Igatahes olime kuuendasse märki jõudes päris ilusasti konkurentsis ja vaid meie eelnevalt liiga kiire paut otse märgile sundis meid liiga palju lõpuks „pressima“ ning sellega kiirust kaotama ning Leila ning Tuulelaulu mööda laskma. Kuna lõpuks ikkagi pidime veelkord tegema lisapaudi vahetult märgi juures, siis tuli see jutt küll tagantjärgi tarkusena. Eelnevalt sõitsime küll korra „vasakuga“ Tuulelaulu eest nende kellegi külalise rõõmsa vilekoori saatel läbi, aga seda ikka vägagi kindlalt ning viledeks küll põhjust ei olnud ning kedagi me seal ei seganud.
Kadedusttekitavalt head käiku näitas seekord (jälle :-)) aga Blanca, kes oli vahepeal päris korraliku edumaa saavutanud ja kogu eskaadrist kaugel ees rõõmsalt finišisse purjetas. Kuuendast märgist kuni Piritale muutusi ei tulnud, vaid jõe peal olime sunnitud Minni reeglitepäraselt endast mööda laskma ja nii saime sõidu kokkuvõttes, korrigeeritud ajaga teise koha. Meid edestas Blanca ning kolmandana sai tubli auhinnalise koha Leila.

Hooaja koondtabelis oleme endalegi üllatuseks jätkuvalt hoidmas teist kohta, kaotades viis punkti Tuulelaulule ja edestades sama palju Leilat. Järgmine võidusõit on meil plaanitud eelolevale kolmapäevale ning siis, laupäeval kui ilmaolud lubavad, peaksime osa võtma Tuulelaulu tiimi poolt korraldatavast veerandiste lühiraja võistlusest.

1 kommentaar:

  1. Üle pika aja üks meeldivalt sisutihe postitus - tublid! Ma olin teie blogi juba maha kandnud:P

    VastaKustuta