22. mai 2010

KJK Delfi kolmapäevakute esimeste sõitude kokkuvõte.


Tänaseks on toimunud juba kolm kolmapäevaõhtust võidusõitu, millest kiire ülevaate siin teemegi. Põhimõtteliselt on kõik sõidud sarnanenud teineteisele, nii välja pandud raja kui ka suhteliselt vaiksete tuuleolude poolest. Sõidetud on lühirada, ehk purjetajate keelest „vorsti“ mille „ülemine“, eht vastutuulemärk on viidut täpselt vastu tuult stardiliini suhtes. „Alumine“ on stardiliini poi ja nende ümber siis kaks ringi keerutataksegi ning finiš on ikka olnud Pirita jõel, TOP´i kai peal. Esimesed kaks õnnestus meile soodsaid tuuleolusid arvestades võita ning kolmandal olime teisel kohal meie grupi arvestuses. Kõik on sujunud kenasti ja meeskonna töö ning märkide võtud on toimunud ilma väga oluliste sekeldusteta ning järjest tõusvas joones. Mingit erilist seika välja tuua esimestest sõitudest ei ole, välja arvatud viimasel sõidul, kus meist oluliselt kiirem ja teravamalt sõitma pidav jaht Minni, meile Tuulelaulu eelmise hooaja tiimist laenatud roolimehega, pidevalt küll ees ja taga figureeris ja oma manöövritega väga oluliselt meie võistlust Tuulelaulu poistega segas.Kiirete manöövrite sooritamises pole mitte midagi halba kui neid sooritatakse kõiki purjetamises kehtestatud reegleid silmas pidades ja nende sooritamisel ka ohutusreegleid arvestatakse, aga parema halsiga sõitvale jahile vasakuga peaaegu otsa sõita ja siis ennast kai peal tubliks tituleerida on küll selgelt palju. Pidime kurssi märgile muutma, sest oma õiguse tagaajamine võib suhteliselt kurvalt ja kallilt lõppeda, mida on ka meie klubis juba korduvalt tõestatud... Kuna jahtide teoreetiline kiiruse ja krüssunurga erinevus juba jutuks tuli, siis tipnes viimane nende manööver meile tagant poolt tulles, samal halsil rämedalt peale sõitmisega ja meie poolt nõutud allatuule jahile ruumi andmisele mitte reageerimisega. Kokkuvõttes kaotasime julgelt erinevates situatsioonides kembeldes oluliselt rohkem aega kui oleks olnud vajalik meie hetkel peamise konkurendiga võistlemiseks ning sõidu võidust jäi puudu 43 sekundit.., mille võime julgelt selle arvele panna :-).

Koondtabelis oleme hetkel kolme sõidu kokkuvõttes Tuulelaulu ees napilt liidrid, aga kohe-kohe peaks olema valmis mitmed veel sellel hooajal mitte võistelnud jahid meie grupist ning võistlused lähevad kindlasti palju põnevamaks. Järgmine võistlussõit (E4 karikavõistus, kus eelmisel hooajal olime teisel kohal) toimub juba laupäeval ning pühapäeval, kuhu läheme põhiliselt trenni eesmärgil, sest nelja grupi liitmisel kaheks, on väiksematel jahtidel suuremate ja kiiremate ees ikka väga vähe lootust, aga saame ennast võrrelda meie võistlusgrupi omadega.

2 kommentaari:

  1. Päris kõik nüüd ka nii ei ole nagu siin kirjutatud. Mingit vasakuga paremale halsile ette sõitmist pole olnud. Rämedast peale sõitmisest pole ammugi juttu olnud.

    No lihtsalt lugejale infoks.

    VastaKustuta
  2. Meie arvates toimus kõik täpselt nii ning sellepärast see siia kirja pandud saigi :-).

    VastaKustuta