27. mai 2010

KJK Delfi kolmapäevakute neljas sõit

Möödunud on siis järjekordne, ehk neljas kolmapäevaõhtune võidusõit, aga seekordsed tuuleolud olid eelmiste selle hooaja sõitudega võrreldes, ikka oluliselt tugevamad ja teadupäraselt see meie jahile just sobivaim tuulte vahemik ei ole. Meeskonnas oli seekord peale kolme põhiliikme, kaasas Vesilennuki kapten Ülar ning oma esimesi sõite jahiga tegev ja loodetavasti meiega liituv Raini, kellele see oli ka ühtlasi esimene sõit sellise veidi kõvema tuulega.

Kohtunikud olid välja pannud raja: 4+; 6+ ja finiš jõel. Stardis otsustasime vastavalt ilmale, võtta asja rahulikult ja mitte hakata parimat positsiooni jahtima, vaid startisime vabas tuules kuskilt umbes keskelt. Edasine vastutuules sõit viis Tallinna sadama alla ja sealt siis koos ühe lisapaudiga Naissaare ja Paljassaare vahel asuvasse nn. neljandasse märki. Alguses tundus, et oleksime võinud teha selle lisapaudi Paljassaare alla vist veidi varem, aga nähes kuidas suuremad jahid konkurentidel tuult varjasid ja neist riburada üle sõitsid, olime enda valikuga rahul ja tundus, et ka tuult oli meil veidi rohkem, aga see võis olla ka petlik.
Peale märki heisatud kõvema tuule spinnaker jäi veidi aja pärast juba selgelt vaikiva tuule jaoks väheseks, aga seda suurema vastu vahetama hakata ei paistnud meile enam lihtsalt mõistlik, sest kuskil 8 m/s puhuvas tuules ja tagantlaines oleks konkurendid liiga kiiresti vahepeal eest libisenud ning see ei tundunud eriti ahvatlev...
Ainuke, mis veidi häirima jäi, oli aeg, mis kulus roolimehe ja spinnakeri soodil olnud mehe vahelisele kommunikatsioonile peale kuuendat märki, et spinn uuesti korralikult vedama saada, sest tagantjärgi tarkusena ja klubis asja ühiselt analüüsides, oleksime need teise koha jaoks vajalikud kuus/seitse sekundit sealt uhkelt tasa teinud ja oleks ikka veel päris palju varukski jäänud. Leppisime edaspidiste ebakõlade vältimiseks juba edasised tegevusplaanid kokku ja seega on see teema arutlusest maas. Ülejäänud sõidus said mehed kõikide neile usaldatud ülesannetega väga hästi hakkama ja oli tore ning suhteliselt kiire võidusõit. Meie grupis oli väljas kokku viis jahti ning super hea sõidu tegi Leila, kes juba stardist alustas kõikidest konkurentidest veidi suurema eespurjega ja ilmselt osalt ka tänu sellele teistest oluliselt paremini ja teravamalt liikus. Tema sõit allatuule otsal spinnakeriga oli samuti päris muljetavaldav, seega olid nad seda võitu vägagi väärt!

Aegade ümber arvestamise tulemusena saime Leila ja Tuulelaulu järel kolmanda koha, edestades Minnit ja Enelit. Äärmiselt vahva ja positiivse üllatusena, anti klubis meile koos auhinnaga üle ka neljanda grupi maikuu parima jahi klaasist meened ning sedakorda juba kõikidele meeskonna liikmetele :-)!

Plaanis on jätkuvalt osa võtta laupäeval toimuvast Tormilind CUP´ ist, kuhu hetkeseisuga ennustatakse sarnast, ehk siis suhteliselt tuulist ilma ning juba järgmisel kolmapäeval toimuvast KJK seeriavõistlusest.

1 kommentaar:

  1. Õnnitlused! Loodame et mitte ainult maikuu parimad ;)

    VastaKustuta