23. mai 2010

E4 Karikavõistluse teine päev

Võistluste teisel päeval kujunesid tuuleolud hoopis vastupidiseks ilmajaamade poolt prognoositule, mis lubas kuskil 5 m/s tuult, aga „puhus“ hoopis idast ning oli sama napp kui esimesel võistluspäeval.
Toimunud sõitudest vaid üks läks arvestusse ning sellegi lõpp osutus äärmiselt loteriiks. Teise sõidu esimesel ringil, peale ülemise märgi võttu ja mõningast spinnakeride all „tiksumist“ võistlus katkestati. Tagantjärgi teoretiseerides, oleks võinud ju lasta ka teisel, ehk meie grupil see ring lõpuni sõita, sest esimestel, ehk suurtel jahtidel, seda võimaldati ja päris palju oleks võinud selle sõiduga arvestuses muutuda. Päris nulli kiirus igatahes ei langenud ja kuna meil oli võrdselt punkte Tuulelauluga, aga neil olid eelnevalt välja sõidetud paremad kohad, siis lootsime, et katkestamist enne ringi lõppu ei tule. Teades meie jahi kere kujust tulenevalt mitte nii teravalt tihttuules minekut nendes vaiksetes tuuleoludes, olime paaril korral paremat tuult otsinud ja Polariste grupist veidi eraldunud ning sellega tõele au andes ka veidi hävinud. Spinnakeriga tagant tulles lootsime selle vahe tagasi sõita ning olud plaani realiseerumiseks olid täiesti reaalsed. Samuti olid vägagi headel positsioonidel meie teised tublid konkurendid, kellel esimese sõidu lõpp vägagi tihedaks rebimiseks kujunes ning nende omavahelist mõõduvõtmist oleks olnud tore jälgida.

Aasta aega tagasi olime täpselt samuti Tuulelaulu järel teisel kohal, aga siis oli gruppe ühe võrra rohkem ning võistlusmoment auhinnalistele kohtadele omasugustega suurem.

Lõplik järjestus teises grupis oli:

I Tessa
II Zarah-May
III Tuulelaul
Viru
Leila
Minni
Eneli

Suured tänud regati korraldajatele ja meie tiimile kaasaelajatele ning palju õnne võitjatele!
Loodetavasti
osaleb järgmisel aastal sellel vägagi toredal võistlusel oluliselt rohkem jahte, et saaks moodustada omavahel võrdsemad võistlusgrupid.

Eeloleval nädalal plaanime võistlustest osaleda KJK kolmapäevakul ning laupäeval Mereakadeemia poolt korraldataval Tormilind CUP´il.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar